17 dekabr 2025-ci il tarixində “Gülüstan” sarayında “Caspian Energy Club” və Azərbaycan Milli Biznes Assosiasiyasının (MİLLİ.BİZ) birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın ən böyük networking tədbiri olan 12-ci Beynəlxalq “Caspian Business Award 2025” mükafatının təltifetmə mərasimi keçirilib.
“ASG Business Aviation” “Xəzər-Qara Dəniz regionunda Biznes Aviasiyası sahəsi üzrə ilin şirkəti” nominasiyasında qalib gələrək mükafata layiq görülüb.
Mükafat “ASG Business Aviation” MMC-nin Direktor müavini cənab Fərid Novruzova təqdim edilib. Fərid Novruzov "Caspian Energy Club"-ın sədri və qrupun İcraçı Direktoru Telman Əliyevə mükafata görə minnətdarlığını qeyd edib.
Mükafatlandırma mərasimində çıxış edən Fərid Novruzov bildirib ki, 20 ilə yaxın fəaliyyət göstərən "ASG Business Aviation" şirkəti mülki aviasiya və biznes aviasiya sahəsində öz töhvəsini vermişdir. Müştərilərinə ən komfortlu, ən sürətli, ən təhlükəsiz və müasir təyyarələrlə xidmətlər təklif edir. Qeyd edib ki, “Caspian Energy Club” həm ölkə daxilində, həm də xaricdə özəl sektorun inkişafının dəstəklənməsində mühüm rol oynayır. Bu yolda "Caspian Energy Club" şirkətinin fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

ASG Business Aviation Wins Award "Company of the Year in Business Aviation of the Caspian-Black Sea Region”
22.12.2025
On December 17, 2025, the Gulustan Palace hosted the 12th International Caspian Business Award 2025 ceremony, Azerbaijan's largest networking event. The ceremony was co-organized by the Caspian Energy Club and the Azerbaijan National Business Association (MILLI.BIZ).
ASG Business Aviation was honored with the award after winning the "Company of the Year in Business Aviation of the Caspian-Black Sea Region" category.
The award was presented to Mr. Farid Novruzov, Deputy Director of ASG Business Aviation LLC. Mr. Farid Novruzov expressed his gratitude for the recognition to Telman Aliyev, Chairman and CEO of the Caspian Energy Club.
Speaking at the ceremony, Farid Novruzov noted that ASG Business Aviation, which has been operating for nearly 20 years, has made significant contributions to the fields of civil and business aviation. He emphasized that the company offers its clients the most comfortable, fastest, safest, and most modern aircrafts in the region. He also highlighted that the Caspian Energy Club plays a vital role in supporting private sector development both domestically and abroad, wishing the club continued success in its endeavors.