Mülki Aviasiyanın 85 illiyi münasibətilə şirkətin rəhbər heyətinin iştirakı ilə əməkdaşlarla görüş keçirildi.
2 iyun – Mülki aviasiya işçilərinin peşə bayramı günü münasibətilə ölkəmizin mülki aviasiyasının inkişafı və təkmilləşdirilməsində xüsusi roluna görə Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirinin müvafiq əmrinə əsasən “Aviation Services Group” MMC-nin 10 əməkdaşı təltif edilib.
Əmrə əsasən:
1. “ASG Business Aviation” MMC-nin “GHC” filialının direktor müavini, Aeroport xidmətinin Direktoru - Zeynalov Vüqar Fikrət oğlu;
2. “ASG Business Aviation” MMC-nin “ Sky Catering” filialı - Operativ menecerin müavini - Əmirov İlham Vaqif oğlu;
3. “ASG Business Aviation” MMC-nin “Sky Catering” filialı - Maliyyə-İqtisad idarəsinin hava gəmiləri və yerüstü qida xidməti üzrə mühasibat uçotu şöbəsinin aparıcı mühasibi - Nadirova Səkinə Ənvər qızı - “Mülki aviasiya sahəsində xidmətlərinə görə” Fəxri Fərman ilə təltif ediliblər.
ASG Şirkətlər Qrupunun prezidenti Teymur Məmmədov “Mülki aviasiya sahəsində xidmətlərinə görə” fərqlənən əməkdaşlara medalları və Fəxri Fərmanları təqdim etdi.
- “ASG Helicopter Services” MMC-nin Baş direktoru - Sultanov Azər Qəzənfər oğlu;
- “ASG Helicopter Services” MMC-BP müqaviləsi üzrə aviasiya və yerüstü təminat qrupunda S-92 tipli vertolyotun kapitanı - Quliyev Ənvər Eldar oğlu;
- “ASG Business Aviation” MMC-nin “GHC” filialının Aviayük xidməti üzrə departament rəisi - Musayev Tofiq Mədət oğlu;
- “ASG Business Aviation” MMC-nin “GHC” filialı - Direktorun təşkilatı və hüquqi məsələlər üzrə müavini - Axundlu Həmid Fikrət oğlu;
- “ASG Business Aviation” MMC - G-280 HG-nin təlimatçı-kapitanı - Rezinkov Mixail Vitalyeviç;
- “ASG Business Aviation” MMC-G-450/550 HG-nin təlimatçı-kapitanı - Nəcəfov Əfət Cuma oğlu;
- “ASG Helicopter Services” MMC-nin Baş direktorunun Şərq texnikası üzrə müavini - Məhərrəmov Şahmur Vaqub oğlu - “Mülki aviasiya sahəsində xidmətlərinə görə” Azərbaycan Respublikasının medalı və Fəxri Fərman ilə təltif ediliblər.

Состоялась встреча с сотрудниками при участии руководящего состава компании по случаю 85-летия Гражданской Авиации.
Согласно соответствующему приказу министра Транспорта, Связи и Высоких Технологий Азербайджанской Республики, в связи с профессиональным праздником работников гражданской авиации нашей страны, отмечаемым 2 июня, были награждены 10 сотрудников ООО “Aviation Services Group” за особый вклад в развитие и усовершенствование гражданской авиации нашей страны.
Согласно приказу:
Также согласно приказу:
1. Заместитель директора филиала “GHC” ООО “ASG Business Aviation”, Директор службы Аэропорта – Зейналов Вугар Фикрет оглы;
2. Заместитель Оперативного менеджера филиала “Sky Catering” ООО “ASG Business Aviation” - Амиров Ильхам Вагиф оглы;
3. Ведущий бухгалтер отдела бухгалтерского учета воздушных судов и наземной службы питания финансово-экономического управления филиала “Sky Catering” ООО “ASG Business Aviation” - Надирова Сакина Анвар гызы - были награждены Почетными Грамотами “За заслуги в области гражданской авиации”.
Президент Группы Компаний ASG Теймур Мамедов вручил медали и Почетные Грамоты “За заслуги в области гражданской авиации” отличившимся сотрудникам.
- Генеральный директор ООО “ASG Helicopter Services” – Султанов Азер Газанфар оглы;
- Капитан вертолета типа S-92 группы наземного обеспечения и авиации по контраку BP ООО “ASG Helicopter Services” – Гулиев Анвар Эльдар оглы;
- Начальник департамента Авиаперевозок филиала “GHC” ООО “ASG Business Aviation” - Мусаев Tофиг Мадат оглы;
- Заместитель директора филиала “GHC” ООО “ASG Business Aviation” по организационно-правовым вопросам – Ахундлу Гамид Фикрет оглы;
- Инструктор-капитан ВС G-280 ООО “ASG Business Aviation” – Резинков Михаил Витальевич;
- Инструктор-капитан ВС G-450/550 ООО “ASG Business Aviation” – Наджафов Афет Джума oглы;
- Заместитель Генерального директора ООО “ASG Helicopter Services” по технике Восточного типа – Магеррамов Шахмур Вагуб оглы - были награждены медалью Азербайджанской Республики “За заслуги в области гражданской авиации” и Почетными Грамотами.